(12)66-876-09

   kontakt@creascope.net

Budka dla jerzyka – naturalna ochrona przed komarami

W wielu miastach w ostatnich latach w ramach budżetu partycypacyjnego pojawiły się wieże dla jerzyków – to konstrukcje, na których montowane są budki dla jerzyków, dzięki czemu ptaki te mają gdzie gniazdować w mieście. Pracownia architektury przyrodniczej mkwpracownia.pl/budki-legowe-dla-ptakow ma w swojej ofercie budki lęgowe dla różnych gatunków ptaków, ale budka dla jerzyków cieszy się wyjątkowo duża popularnością i coraz częściej zgłaszają się po nią administratorzy różnych budynków, którzy chcą zaprosić do siebie jerzyki.

Dlaczego warto to zrobić? Z pewnością pomaganie ptakom to po prostu szlachetny odruch. Poza tym budki lęgowe pozwalają przyciągnąć ptaki, by potem obserwować ich życie. Jednak budka dla jerzyka może mieć pozytywne skutki także dla nas. Jerzyki żywią się tymi owadami, jakich wyjątkowo nie lubimy. Pochłaniają na przykład komary i meszki, które potrafią nam uprzykrzać letnie wieczory.

Jednak budka dla jerzyka może mieć pozytywne skutki także dla nas.

Budka dla jerzyków to więc naturalna ochrona przed komarami. Jerzyki skutecznie usuwają też z naszego otoczenia muchy. Budka dla jerzyka to sposób na to, by pozbyć się uciążliwych owadów, nie używając szkodliwej dla środowiska chemii i jeszcze pomagając ptakom. Czysty zysk dla każdego!

Share this article

admin