(12)66-876-09

   kontakt@creascope.net

Domowa apteka

Domowe sposoby na anemię

Główną przyczyna anemii jest przede wszystkim zła dieta i niezdrowy tryb życia. Jednak nie warto od razu korzystać z chemicznych rozwiązań w postaci tabletek. Można wprowadzić do swojego życia zmiany, które zaowocują lepszymi wynikami badań krwi.

1) przede wszystkim należy jeść dużo buraczków, a najlepszym sposobem na pozbycie się anemii jest picie soku z zakiszonych buraczków. W ten sposób bardzo szybko pozbędziemy się przypadłości,

2) Warto także wprowadzić do swojego menu wątróbkę, która jest źródłem żelaza i witaminy B12,

3) warto także spożywać szpinak – można dodawać go do koktajli owocowo warzywnych lub w tradycyjnej postaci.

 

Domowe sposoby na ból gardła

Okres jesienno-zimowy to czas, w którym często cierpimy na ból gardła. Zanim podejmiemy leczenie farmakologiczne, warto uciec się do domowych sposobów. Poniżej prezentujemy skuteczne płukanki, które złagodzą ból gardła:

Woda z sodą

Łyżeczkę sody należy rozpuścić w pół szklanki ciepłej wody i płukać gardło. Taki roztwór ma działanie przeciwobrzękowe i antybakteryjne.

Płukanki ziołowe

Warto stosować płukanki ziołowe, które ukoją ból i zmniejsza obrzęk gardła. Warto stosować płukanki z szałwii, z tymianku, dobrze spisze się również rumianek.

 

Domowe sposoby na katar

Podobno leczony trwa tydzień, a nieleczony siedem dni… o czym mowa? O katarze. Jednak dzięki domowym, naturalnym sposobom, nie będziemy musieli się męczyć aż tak długi okres czasu.

1) możemy rozpuścić łyżkę soli w ciepłej wodzie i taki roztwór wkropić do nosa (po jednej kropli do jedne dziurki)

2) inhalacje z mgiełki solankowej,

3) picie wywaru z cebuli – zamoczyć plaster cebuli we wrzątku i wypicie po ostygnięciu,

4) w udrożnieniu nosa pomogą ostre przyprawy, takie jak imbir czy curry