(12)66-876-09

   kontakt@creascope.net

Odkrycia naukowców

Brak snu może wpływać na emocje

Brak snu może negatywnie oddziaływać na emocje, odkryli naukowcy z Centers for Disease Control and Prevention.

Nawet jedna noc z zaburzonym snem może wpływać na emocje człowieka i niszczyć regulację emocjonalną. Objawia się to przede wszystkim wzmożonym niepokojem i obniżonym samopoczuciem. Mózg ma również obniżone zdolności poznawcze.

 

Dzieci matek z niższym wykształceniem rodzą się z mniejsza masą ciała

Badania opublikowane w Journal of Perinatology sugerują, że dzieci matek, które posiadają niższe wykształcenie rodzą się mniejsze w porównaniu do noworodków matek lepiej wykształconych. naukowcy, którzy odkryli tę zależność tłumaczą to zjawisko stresem, jaki ciąży na kobietach, które nie ukończyły szkoły średniej. Stres ten ma źródło w sytuacji społeczno-gospodarczej.

 

Kawa może zapobiec cukrzycy typu 2

Najnowsze badania sugerują, że niektóre składniki kawy mogą zapobiegać cukrzycy typu 2. Osoby z cukrzyca typu 2 są odporne na insulinę, która ułatwia kontrolę glukozy we krwi. naukowcy odkryli, ze niektóre składniki kawy mogą zapobiegać cukrzycy, a wyniki swoich badań opublikowali w czasopiśmie medycznym Journal of Natural Products.

Badacze zalecają, aby wypijać przynajmniej dwie filiżanki kawy dziennie. Uchroni nas to przed zachorowaniem na cukrzycę.

 

Zawroty głowy po wstaniu mogą wskazywać na problemy zdrowotne

Uczucie zawrotów głowy tuż po wstaniu z pozycji siedzącej mogą wskazywać, że mamy problemy zdrowotne – tak sugerują najnowsze badania medyczne opublikowane w czasopiśmie Neurology.

Po wstaniu następuje nagły spadek ciśnienia krwi przez co odczuwamy zawroty. jednak moze zdarzyć się tak, że przyczyna jest dużo bardziej poważna. Naukowcy odkryli, ze hipotonia ortostatyczna również może dawać podobne objawy.